niedziela, 29 października 2017

ABC animacji - klasa 4a i 4g w Muzeum Narodowym w Gdańsku

26 października klasy 4a i 4g odwiedziły Muzeum Narodowe, oddział Etnografii w Gdańsku-Oliwie. Celem naszej wizyty był udział w warsztatach pt."ABC animacji". O wizycie opowiedzą same dzieci. Ich relacje poniżej. Zapraszam też do obejrzenia zdjęć [galeria_klasa_4g] [galeria 1]  [galeria2] i krótkiego filmu z zajęć.

"W czwartek 23 10.2017 odwiedziliśmy z klasą Muzeum Narodowe w Gdańsku. W oddziale Etnografii zwiedziliśmy wystawę pt." Dobranocka. Historia animacji". Głównym bohaterem tej wystawy była dobranocka, czyli krótki film animowany dla dzieci. Poznaliśmy 3 rodzaje animacji: rysunkową, kukiełkową i cyfrową. Na przykładzie flipbooka zobaczyliśmy jak dużo pracy trzeba włożyć w to, aby powstał efekt ruchu postaci. Usłyszeliśmy melodie z najsłynniejszych wieczorynek oraz obejrzeliśmy kilka bajek. Na koniec wycieczki poszliśmy na krótki spacer po Parku Oliwskim, gdzie spotkaliśmy kilka wiewiórek. Wycieczka bardzo mi się podobała".
Agata Wojciechowska klas 4a

"...na początku kroki swoje skierowaliśmy do muzeum, gdzie na żywo mieliśmy możliwość posłuchania i zobaczenia jak tworzy się filmy animowane. Po bardzo ciekawej opowieści dotyczącej rodzajów animacji, mogliśmy sami spróbować swoich sił w animacji tworząc (rysując) postaci, które przy pomocy techniki poklatkowej wprawia się w ruch. W muzeum animacji mogliśmy posłuchać i odgadywać z jakich bajek pochodzi melodia np.: Reksio, Koziołek Matołek, Sąsiedzi itp. Po wyjściu z muzeum wielu z nas kupiło sobie pamiątkę w postaci magnesu lub przypinki. W drodze powrotnej przeszliśmy przez Park Oliwski, w którym znajdują się piękne ogrody i rośnie bardzo dużo ciekawych drzew. pomiędzy którymi skakało wiele wiewiórek. Drzewa o tej porze roku wyglądają bardzo malowniczo i kolorowo. Ponadto w Parku Oliwskim stojąc na przeciw siebie w dwóch Grotach Szeptów i mówiąc do siebie szeptem mieliśmy okazję przekonać się jak rozchodzi się dźwięk. Wycieczkę uważam za bardzo udaną".
Magda Maj klasa 4a

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz