Być jak Ignacy

Quiz - rozwiąż i sprawdź swoją wiedzę

Który z polskich odkrywców zdobył oba bieguny w ciągu 365 dni?
Jakie pierwiastki skroplili Karol Olszewski i Zygmunt Wróblewski? - to tylko dwa pytanie z quizu przygotowanego specjalnie dla Was w ramach ogólnopolskiego projektu"Być jak Ignacy". Jeżeli jeszcze nie znasz odpowiedzi na te pytanie to do dzieła, jeżeli znasz to sprawdź też pozostałe?

kliknij link obok - [TUTAJ]

Katarzyna  Drabińska

Nowy Projekt SP9 - Być jak Ignacy

„Być jak Ignacy” to nowy projekt, do którego przystąpiła szkoła. Celem przedsięwzięcia jest:
a) propagowanie wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych,
b) propagowanie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz rozwoju przemysłu naftowego i gazowego,
c) propagowanie nauk matematyczno-przyrodniczych,
d) propagowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy.
  Jednym z założeń projektu jest zorganizowanie współpracy z podmiotami działającymi na rzecz nauki i edukacji. Do takich placówek niewątpliwie należy Błękitna Szkoła działająca przy Zarządzie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Władysławowie. Dzięki uprzejmości kierownictwa tejże placówki, członkowie koła przyrodniczego jak i inni uczniowie szkoły wzięli udział w warsztatach „Budowa anatomiczna i morfologiczna”. Warsztaty były niezwykle emocjonujące, gdyż dzieci pierwszy raz trzymały w ręku skalpel. Z dydaktycznego punktu widzenia przyjrzenie się z bliska i odnalezienie poszczególnych narządów ryby jest bezcenne. Zajęcia przeprowadziła Pani dr Małgorzata Piotrowicz. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej projektu www.bycjakignacy.pl, gdzie znaleźć można ciekawe informacje o polskich naukowcach, fascynujące eksperymenty oraz gry i aplikacje na smartfony.

 Katarzyna Strumnik - Drabińska
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz